I samband med julskyltningen förra året var det premiär för en tävling i samarbete mellan Kinda-Posten och Handel och Service i Kisa där tidningens läsare röstade fram det finaste julskyltningsfönstret.
Vann då gjorde Kisa Floristen och nu när rösterna är räknade efter årets julskyltningssöndag så vann Kisa Floristen igen.
- Det känns roligt att vi uppmärksammas för vi lägger ner en hel del tid på att få till en riktig julstämning i våra fönster, säger Kisa Floristens Pia Schedenborg.
Skyltfönstret finast hos Kisa Floristen
Förra året röstade Kinda-Postens läsare fram att Kisa Floristen skyltar sina fönster finast inför julen. Det tyckte läsarna även i år.
Vinnaren Marita Axelsson med Ingemar Bengtsson, Handel och Service i Kisa och Pia Schedenborg, Kisa Floristen.
Foto: Fotograf saknas!
Så jobbar vi med nyheter Läs mer här!